Wrześniowe obniżki biletów lotniczych. Oto 10 hitowych kierunków

Niektóre kierunki cieszą się we wrześniu spektakularnym, nawet 40 proc. spadkiem w porównaniu z sierpniem. Skyscanner przygotował propozycję 10 kierunków na wakacje dla tych, którzy urlop mają dopiero przed sobą i polują na najlepsze okazje.

Wrzesień, choć teoretycznie rozpoczyna jesień, w Polsce coraz częściej okazuje się bardziej udany pogodowo niż sezon wakacyjny, nie mówiąc o Europie Zachodniej czy Południowej, gdzie wysokie temperatury i bezchmurne niebo utrzymują się dużo dłużej. Gdzie kalkuluje się lecieć? Top 10 zestawienia przygotowanego przez Skyscanner otwierają Szwecja z wynikiem -40 proc. w porównaniu z sierpniem, Wielka Brytania z wynikiem -34 proc. oraz Norwegia z 28 proc. spadkiem, której to urokliwe plaże wraz z  przyjaznym klimatem przyciągają jak magnes.

Dobra wiadomość dla turystów planujących wakacje w Izraelu – bilet lotniczy we wrześniu będzie o 24 proc. tańszy niż w sierpniu. Niemal porównywalnie tańszy będzie Cypr, który uplasował się na piątym miejscu zestawienia z wynikiem -20 proc., a także Francja i Ukraina, które odnotowały spadek na poziomie 19 proc. Planujący podróż do USA zaoszczędzą do 15 proc. na bilecie lotniczym, a fani Hiszpanii i Tajlandii, których w Polsce nie brakuje zapłacą o 12 proc. mniej niż w szczycie sezonu w sierpniu.

Kanada, która w tegorocznym sezonie znalazła się na liście wakacyjnych hitów i kierunków preferowanych przez Polaków we wrześniu będzie o około 9 proc. tańsza niż w sierpniu.

 

Zobacz również: