Wielkanoc pod palmami? Oto 10 najpopularniejszych kierunków tegorocznych wyjazdów

Włochy, Hiszpania oraz Wielka Brytania – do tych krajów Polacy wyjeżdżali w trakcie świąt w ubiegłym roku. Co ciekawe, często wybieraliśmy egzotykę, czyli kierunki takie jak Indonezja, Tajlandia i Filipiny, Kuba czy Meksyk. Skyscanner sprawdził dokąd Polacy udadzą się na w nadchodzące  święta.

Wśród kierunków wybieranych podczas tegorocznej Wielkanocy, znalazły się kraje, którym Polacy od lat są wierni i kochają odwiedzać, czyli południe Europy – Hiszpania (nr jeden), Włochy (numer dwa), oraz Portugalia (numer pięć w rankingu).

Wielka Brytania, która rok rocznie cieszyła się ogromną popularnością i tendencją raczej wzrostową w tym roku choć zajęła trzecie miejsce pod kątem popularności to odnotowała spadek o prawie 20 proc.. Z Kolei spektakularnym wzrostem na poziomie niemal 145 proc. cieszy się Ukraina – to kraj, który zdecydowanie zyskuje na popularności i jest jednym z podróżniczych trendów 2017. Ukraina uplasowała się tym samym na 10 miejscu.

W pierwszej 10-ce krajów, które Polacy odwiedzą znalazły się także: Niemcy (4), Francja (6), Holandia (7), Grecja (8). Planujemy też podróże po kraju. Polska znalazła się na dziewiątym miejscu.

Zobacz również: