Sztuka miasta

W większości przypadków sztuka uliczna kojarzy się z Graffiti, które wykonywane jest na wiele sposobów. Graffiti przepełniają nasycone kolorów, a tworzone są za pomocą sprayów, wałków lub markerów. Zwyczajne Graffiti tworzy się ręcznie lub w użyciu szablonów. Nie każda praca określana jest jako sztuka, w wyniku tego często Street Art kojarzy się z wandalizmem. W szczególności, kiedy natrafia się na ścienne malunki grupy kibicowskiej. Jeżeli malunek w przestrzeni publicznej został zrealizowany przez profesjonalistę, wtedy jest co podziwiać.

Techniki wykonania Graffiti

Sztuka uliczna, Graffiti zrealizowane na zamówienie, Murale ścienne - IndygostyleWykorzystywanie każdej metody Graffiti potrzebuje ogromnych zdolności plastycznych, aby wykonywać unikalne projekty. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się na etapie, kiedy artysta jest gotowy podjąć się każdej pracy, zarówno w środku pomieszczenia, a także w przestrzeni publicznej – niezależnie od wielkości oraz stosowanej metody. Spośród wykorzystywanych technik rozróżnić można Graffiti: abstrakcyjne, light, sportowe, knit, erotyczne, reklamowe, artystyczne, fotorealistyczne, 3D, literowe, szablonowe, polityczne jak również narracyjne. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, projekt Graffiti jest możliwe do wykonania na zlecenie. Dla Graffiti często odszukać można stosowne miejsce, najczęściej potrzebna jest jakakolwiek powierzchnia gładka. Graffiti zrealizowane na zamówienie w zastosowaniu fachowych narzędzi znacznie wyróżnia się wobec amatorskich wytworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Murale ścienne

Tylko nowoczesny mural może mieć tak duży rozmiar spośród poszczególnych prac plastycznych. Murale ścienne wzbudzają największą ciekawość. Wykonanie muralu w technice 3D jest zdumiewająco efektywne. Wielkogabarytowe malowidło, które nie tylko da się zobaczyć z dużej odległości, ale również stwarza wrażenie, jakby malunek był w jedności z otoczeniem.

admin