Suchy szampon, bibułki matujące i … Oto 7 kosmetycznych perełek, które warto mieć w torebce!

Wypadło ci niezapowiedziane spotkanie na mieście albo planowana kawa z przyjaciółką po wielu godzinach pracy? Oto kosmetyki, które sprawią, że będziesz wyglądała, jak po wyjściu z salonu piękności!

Wbrew stereotypom, regularnie sprzątamy w swoich torebkach. Z badania SW Research przeprowadzonego we współpracy ze sklepem etorba.pl okazuje się, że ponad połowa kobiet robi to regularnie. Co nosimy w torbach? 93,8 proc. – portfel, 88,2 proc. – klucze, 87,7 proc. – chusteczki higieniczne a 86,3 proc. – coś do pisania (86,3 proc. Ponad połowa Polek zawsze ma grzebień lub szczotkę do włosów i perfumy. O zgrozo, zapominamy o kosmetykach! Oto 7 rzeczy, które uratują cię, gdy po całym dniu w pracy lub na uczelni, wypadnie ci spotkanie.

  1. Suchy szampon

Szampon w sprayu jest rewelacyjny na tzw. „czarną godzinę”. Talk pochłania nadmiar tłuszczu, a włosy nabierają objętości i wyglądają jak po umyciu. Zabieg zabiera dosłownie pięć minut. Ceny kosmetyku wahają się od 15 do 80 zł, w zależności od producenta i wielkości.

  1. Bibułki matujące

Jeśli masz przetłuszczającą się skórę, powinnaś mieć w torebce bibułki matujące. Przetarcie czoła, brody, nosa zajmuje kilka sekund, a skóra wygląda rewelacyjnie. Ceny bibułek wahają się od 5 do 30 zł.

  1. Mini krem do rąk

Nie ma nic gorszego niż podanie komuś szorstkiej ręki. Na kwadrans przed spotkaniem warto nałożyć na dłonie krem do rąk. Mini kremy, które zmieszczą się nawet w kopertówce, kosztują od 3 zł w górę.

  1. Błyszczyk

Jedno pociągnięcie błyszczykiem odmienia usta. Nie ukrywajmy, że spierzchnięte i popękane usta nie wyglądają najlepiej. Jeśli są dodatkowo suche, podczas spotkania będziesz je oblizywać, co nie wygląda atrakcyjnie. Ratunkiem w tej sytuacji jest błyszczyk. Bezbarwny i dobrej formy można kupić już od 10 zł.

  1. Korektor rozświetlający

Nie zaszkodzi wrzucić go to torebki, bo to gwarant, który zatuszuje ślady zmęczenia po całym dniu. Niezły korektor można kupić od 25 zł.

  1. Mgiełka odświeżająca

Im bliżej lata, tym mgiełka plasuje się wyżej w kategorii „must have”. Mgiełka ma delikatny zapach, który nie narzuca się tak jak perfumy, a jednocześnie odświeża. Poza tym są tanie w porównaniu do perfum, bo kosztują od 25 zł w górę.

  1. Odświeżacz do ust

Przed spotkaniem najlepiej jest umyć zęby, ale nie zaszkodzi też użycia odświeżacza. Ceny: od 8 zł.

 

Zobacz również: