Paznokcie nie do zdarcia – manicure hybrydowy

Dłonie i paznokcie mogą zdradzić wiele informacji o człowieku. Już jeden rzut oka na tę część ciała sprawia, że możemy przekonać się, czy mamy do czynienia z osobą dbającą o urodę lub żyjącą w dużym stresie. Nierówne paznokcie i sucha skóra na rękach dodają lat. By wyglądać młodo i efektownie, nie wystarczy zadbać tylko o twarz czy włosy, liczą się również dłonie i paznokcie.

Pielęgnacja przede wszystkim – nawilżanie, zmiękczanie i naturalny manicure
Pielęgnację dłoni i paznokci należy zacząć od złuszczania, nawilżania i odżywiania. Delikatny peeling pomoże wygładzić skórę i odnowić jej wierzchnią warstwę, a maska nawilżająca uzupełni ubytki w poziomie nawilżenia. Dzięki temu skóra nie będzie tak sucha, pomarszczona i nieestetyczna, zyskają na tym również paznokcie.
Podstawą zadbanych paznokci jest podstawowy manicure – opiłowane paznokcie, usunięte skórki. Na tak przygotowanych dłoniach można zadziałać kolorem oraz wykonać znacznie trwalszy i bardziej estetyczny – manicure hybrydowy.

Manicure hybrydowy – efekt lustra na paznokciach
Manicure hybrydowy to jedna z popularniejszych nowinek na rynku kosmetycznym. Można wykonać go samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym. Warunkiem jest, oczywiście, zastosowanie specjalistycznych lakierów. Jak uzyskać trwały efekt? Należy zastosować bazę i utrwalić ją za pomocą lampy UV, a następnie sięgnąć po lakier hybrydowy oraz warstwę utrwalającą. Każdy preparat należy utrwalić za pomocą lampy, by przedłużyć trwałość paznokci hybrydowych.
Manicure hybrydowy można wykonywać w domowym zaciszu, o ile zaopatrzymy się w lampę UV i specjalistyczne kosmetyki. Wybór preparatów tego typu jest niezwykle szeroki. Szczególnie duża jest paleta kolorów lakierów hybrydowych. Jeśli nie wiemy, który kolor wybrać, warto sięgnąć po podpowiedzi internetowe – na przykład po ranking lakierów hybrydowych albo po opinie i recenzje na popularnych blogach kosmetycznych.
Dobór kolorystyki lakieru to tak naprawdę kwestia indywidualnych preferencji. Jednak za absolutną klasykę uważana jest czerwień. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by dobierać kolory w zależności od odcienia skóry – bordowy bardzo dobrze komponuje się nawet z jasnymi dłońmi, ale krwista czerwień lub odcień ceglasty już niekoniecznie.

Jak uzyskać efekt lustra na paznokciach?
Paznokcie o lustrzanym blasku są zachwycające. Łatwo wykonać je u kosmetyczki, ale jak to zrobić samodzielnie? Jeśli mamy do dyspozycji lampę UV, nie będzie to żadnym problemem. W przypadku paznokci lustrzanych postępuje się identycznie, jak przy hybrydach o innym rodzaju wykończenia, czyli:

  • Na przygotowane i odtłuszczone paznokcie nakłada się bazę i utrwala ją w lampie UV.
  • Następny krok to nałożenie lakieru i utrwalenie go w lampie.
  • Po lakierowaniu czas na warstwę ochronną z lekkim połyskiem i jej utrwalenie za pomocą lampy.
  • Dla efektu lustra należy zastosować specjalny kosmetyk (tak zwany Mirror Powder), który rozciera się na paznokciach i pokrywa całość kolejną warstwą lakieru wykańczającego. Po ponownym utrwaleniu w promieniach UV na paznokciach powstaje efekt lustrzanego blasku.

Odżywianie paznokci po hybrydach
Manicure hybrydowy można w każdej chwili usunąć za pomocą specjalnego zmywacza z acetonem. Same paznokcie hybrydowe nie szkodzą naturalnej płytce, ale aceton działa wysuszająco, dlatego tak istotną kwestią jest dobre nawilżanie paznokci i dłoni po zdjęciu hybryd. W tym celu warto sięgnąć nie tylko po zwykłe kremy nawilżające do dłoni, ale także po preparaty specjalistyczne.
Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by w przerwie pomiędzy wykonywaniem paznokci hybrydowych, stosować dobrą odżywkę do paznokci i skórek oraz krem o działaniu zmiękczającym (na przykład z dodatkiem mocznika). To spowoduje, że zarówno skóra na dłoniach, jak również same paznokcie nie będą szorstkie i suche lecz dobrze nawilżone, miękkie i sprężyste. Jeśli mamy wątpliwości, które kosmetyki sprawdzą się szczególnie dobrze, warto zajrzeć do rankingu odżywek do paznokci – zestawienie tego typu wskazuje, które preparaty są najpopularniejsze i najczęściej stosowane.

Zobacz również: