Oleje, które rozwiążą Twoje problemy z włosami

Naturalne oleje nie tylko nawilżą i nadadzą połysk Twoim włosom, ale również odżywją skórę głowy oraz pomogą pozbyć się łupieżu. Sprawią, że włosy będą szybciej i zdrowiej rosnąć, a wszystko to bez użycia drogich kosmetyków czy niebezpiecznych sztucznych substancji.

Poniższe oleje  możesz stosować jak maskę. Delikatnie podgrzej olej i nałóż na całą długość włosów lub tylko na końcówki. Możesz dodać odrobinę swojej ulubionej maski. Odczekaj pół godziny, a następnie zmyj delikatnym szamponem. Dla niesfornych włosów najlepszy będzie olej kokosowy, arganowy , z awokado lub oliwa z oliwek. Olej jojoba sprawdzi się przy przy każdym rodzaju włosów. 

 

Olej kokosowy

CoconutOil

Olej kokosowy nie tylko przepięknie pachnie, ale jest też dobry dla Twoich włosów. To naturalna odżywka dla włosów i skóry głowy. Jest uważany za jeden z najcenniejszych olejów na świecie ze względu na bardzo dużą ilość wartości odżywczych. Olej kokosowy jest bogaty w witaminy i składniki mineralne, które są z łatwością są wchłaniane przez włosy. W efekcie włosy stają się grubsze i wyraźniej zdrowsze. Olej kokosowy ma niesamowite działanie na skórę głowy. Odżywia ją, przez co zapobiega niszczeniu cebulek włosów, a w konsekwencji ich wypadaniu. Ma też działanie przeciwłupieżowe. Możesz go stosować nawet codziennie, a wyraźną poprawę kondycji włosów zobaczysz już po kilku tygodniach.

 

Olej arganowy

Uses-for-Argan-Oil

 

Choć olej arganowy nie należy do najtańszych, to z całym przekonaniem  można stwierdzić że jest wart swojej ceny. Zawiera bardzo dużo witaminy E, kwasów Omega 3 i Omega 9, antyoksydantów oraz wiele innych składników mineralnych.  Takie bogactwo składników odżywczych sprawia, że wygładza, odżywia i wzmacnia włosy. Jest on ratunkiem dla zniszczonych łamliwych i niesfornych włosów. Nie bez przyczyny na rynku jest wiele produktów dla zniszczonych włosów, które  zawierają w swoim składzie właśnie olej arganowy.  Jego właściwości odżywcze są nie do przecenienia.

 

Oliwa z oliwek

olive-oil-over-spoon

 

Ta sama oliwa, której używasz do sałatek może być używana jako głęboko nawilżająca maska do włosów. Nanosząc oliwę z oliwek na skórę głowy poprawisz jej kondycję, wzmocnisz cebulki włosów a przede wszystkim odżywisz same włosy przez co staną się bardziej lśniące.

 

Olej z awokado

avocado-oil-for-hair

 

Olej z awokado, podobnie jak same awokado zawiera białka, zdrowe tłuszcze, aminokwasy oraz witaminy A, D, E i B6. Olej z awokado pomoże wypełnić uszkodzenia włosów i zapobiegnie powstawaniu ich w przyszłości. Stosowany regularnie będzie przeciwdziałał elektryzowaniu się włosów. Olej z awokado jest najbardziej efektywny, gdy stosowany jest na niezbyt cienkich włosach.

Zobacz również: