Nie tylko księżna Kate nosi ubrania i dodatki polskich firm. Co noszą gwiazdy i jakie marki wybierają?

Kilka dni temu świat obiegły zdjęcia księżnej Kate, która pokazała się z kopertówką polskiej marki Etui Bags. Księżna to nie jedyna sława, która nosi polskie projekty.

ks

Koreptówka polskiej firmy uzupełniła strój księżnej Kate, podczas jej spotkania z Gwardią Irlandzką w Dniu Świętego Patryka oraz z prezydentem Francji Francoisem Hollandem. Założycielka marki Etui Bags przyznawała w wywiadach, że torebka nie była prezentem od firmy, więc ksieżna Kate musiała wybrać ją sama. Firma Etiu działa od 2007 roku. Powstają tu torebki w limitowanych kolekcjach, więc dziewczyny, które chciałyby nosić to co Kate, muszą zadowolić się podobnymi modelami. Torebki marki kosztują od kilkudziesięciu złotych. Marka, która z dnia na dzień stała się rozpoznawalna, zapowiedziała, że od wkrótce uzupełni asortyment.

to

fot: screen Twitter

Kim Kardashian rozsławiła markę Magdy Butrym
– Są trzy polskie marki, które noszą zagraniczne sławy: Magda Butrym, Local Heroes i La Mania – mówi Agata Piasecka, dziennikarka specjalizująca się tematyką mody. – Magda Butrym zdobyła sławę w mediach po tym, jak jej spódnicę założyła Kim Kardashian – mówi dziennikarka.
Kim Kardashian pojawiła się w czarnej spódnicy z frędzlami w 2014 roku. Potem w 2015 roku celebrytka ponownie ubrała się w projekty Butrym, tym razem ręcznie robioną spódnicę i bluzkę, kreacja kosztowała 870 dolarów.
Jak mówi dziennikarka rzeczy polskiej projektantki nosi także Anja Rubik, Rosie Huntington oraz Aleksandra Ambrossio. Ostatnio do grona fanek polskiej projektantki dołączyła też siostra Kim, Kendall Jenner. Gwiazda została sfotografowana przed jednym z nowojorskich klubów. Miała na sobie czarną spódnicę z frędzlami od Magdy Butrym, która kosztuje około 4500 złotych.
Markę ma na koncie także inny sukces. To także jedyna polska marka, która sprzedawana jest na neta porter, czyli super luksusowym butiku internetowym.

kim

Miley Cyrus ubiera się w ubrania Local Heroes 
– Local Heroes to z kolei marka Arety Szpury, która w jest jedną z ważniejszych polskch ilfuenecerek. Współtworzy ją z Karoliną Słotą – mówi Agata Piasecka. Ciuchy marki nosili m.in. Justin Biber, Rihanna i Kylie Jenner. Co ciekawe projektantki do Justina Bibera napisały same. Do paczki włożyły t-shirt z napisem „Doing Real Stuff Sucks“. Kiedy Justin założył koszulkę, nazwa marki obiegła cały świat. Ich ubrania są bardzo casualowe – bawełniane koszulki i bluzy, a także czapki i gadżety ozdobione kolorowymi, młodzieżowymi nadrukami.

milley

fot: Facebook

W ubrania marki często ubiera się Miley Cyrus.

lok

fot: Facebook

Pożądana La Mania

– Ostatnią pożądaną marką jest La Mania, tworzona przez Joannę Prztakiewicz. Jej projekty dostępne są w Harrodsie w Londyne, co jest osiągnięciem samym w sobie. W suknach La Mani chodzi m.in. Nicole Scherzinger – mówi dziennikarka. Marka powstała w 2010 roku. Jej projekty wybierają także polskie gwiazdy.

marina

fot: Facebook

Maria Szczęsna w kreacji projektu La Mania. Często wybiera je także Małgorzata Rozenek-Majdan.

 

Zobacz również: