Naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne - IndygostyleZ czego tak właściwie powstają naturalne kosmetyki? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że kosmetyk naturalny zawiera w składzie jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina. Czy warto zastąpić tradycyjne kosmetyki na takie, które są te pochodzenia naturalnego? Tradycyjne kosmetyki mogą okazać się za bardzo agresywne. Kosmetyki naturalne są neutralne dla skóry i mogą być wykorzystane do każdego rodzaju skóry. Kosmetyki pochodzenia naturalnego są idealne dla osób, które mają problemy z uczuleniami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas wyboru należy koniecznie wziąć pod uwagę skład, ponieważ można nie tolerować któregoś ze składników. Wszystkie składniki naturalne powinny pochodzić ze specjalnych upraw – z troską o to, aby zebrane zostały z czystego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy olejków eterycznych może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub pojawienie się krostek. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać parabenów, olei mineralnych, PEGi, SLES, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, sztucznych substancji zapachowych lub silikonu.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku wiele jest obecnie firm, które mają w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Niestety szerokie grono producentów stara się tylko przyciągnąć klientów na dobre hasło. Pamiętać należy, że żadna nazwa kosmetyku, ani oznaczenie nie daje gwarancji co do jakości, dlatego warto wybierać produkty certyfikowane. Na co więc zwrócić uwagę? Składniki na opakowaniu powinny wykazywać nazwę i liczbę składników od tego, którego jest najwięcej. Mniejsza ilość składników pomaga określić, czy będzie skuteczny. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał maksymalnie 5% substancji syntetycznych.

admin