Moda na kosmetyki w kostce. Już nie tylko mydło, ale balsam, szampon, peeling. Przetestowaliśmy je!

Mydło w kostce na nowo święci triumfy. Na rynku jednak pojawiają się kolejne kosmetyki, zamiast w płynie, w formie kostki

Mydło

Na rynku jest wiele mydeł w kostce. Wielki wybór ma Ministerstwo Dobrego Mydła, firma prowadzona przez dwie siostry. Ich ręcznie wyrabiane produkty cieszą się wielkim powodzeniem. Przetestowałam ich mydło Hibiskus, o obłędnym, lekkim choć kwiatowym zapachu. Jak mówią twórczynie „czasem człowiekowi chce się takiego zapachu” i to prawda. Dodatkowo świadomość tego, że myję się ręcznie wyrabianym mydłem, sprawiła, że czułam się wyjątkowo.

minmydlo

Balsam

Od lat używałam tradycyjnego balsamu w płynnej konsystencji, aż skusiłam się na kostkę. Rewelacja. Balsam można potrzeć po skórze (lepsza opcja, gdy kostka jest już kilka razy używana) lub delikatnie potrzeć w dłoniach (gdy jest nowa). Dodatkowo wybrałam balsam z olejku jaśminowego i zielonej herbaty, który pachniał orzeźwiająco.

balsamwkostce

Szampon

Podobno to innowacja w dziedzinie szamponów do włosów, ale było mi wyjątkowo trudno się przestawić. Zgodnie z instrukcją potarłam kilka razy mokre włosy kostką, a po uzyskaniu gęstej piany wymasowałam je, ale czułam, że esencja zawarta w kostce nie dotarła wszędzie jak tradycyjny szampon. Co ważne mam bardzo gęste i długie włosy, więc może szampon w kostce sprawdza się bardziej u osób z krótszą fryzurą.

szampon

Peeling

Po użyciu kawowego peelingu w kostce poczułam, że moja skóra jest gotowa na nadejście wiosny. Osobiście lubię zapach kawy, choć może się on wydać niektórym osobom nazbyt duszny. Podobno peeling usuwa także toksyny, a kofeina ma też właściwości wyszczuplające i ujędrniające , a więc walczy z cellulitem. Zdecydowanie polecam.

kawa-nowa

 

Zobacz również: