L’Oreal Inoa – innowacja w koloryzacji włosów. Jeśli lubicie zmieniać kolor włosów – sprawdźcie to!

L’Oreal Inoa pozwala na bezpieczną, trwałą koloryzację włosów, a wszystko dzięki temu, że nie ma w składzie amoniaku. Nie ma zatem destrukcyjnego wpływu na kosmyki i pozwala na częste zmiany koloru bez ryzyka uszkodzenia włosów. Zabiegi z wykorzystaniem produktu do koloryzacji Inoa mogą być wykonywane w salonie fryzjerskim, co zapewnia profesjonalny efekt i pełne bezpieczeństwo. Dowiedz się, dlaczego warto farbować włosy z użyciem innowacyjnych i nowoczesnych produktów Inoa.

Tradycyjna koloryzacja włosów z amoniakiem a wpływ na włosy

Zmiana koloru włosów to sposób na szybkie odświeżenie swojego wyglądu. Często jednak taki zabieg ma destrukcyjny wpływ na pasma, przyczyniając się do ich przesuszania i ogólnego zniszczenia. Dzieje się tak przez zawartość amoniaku w tradycyjnych farbach do włosów. Farbowanie włosów z użyciem farb z amoniakiem to nic innego, jak usuwanie pigmentu z naturalnego włosa, aby na jego miejsce wprowadzić barwnik sztuczny. Prowadzi to do naruszenia struktury włosa, osłabiając go i czyniąc bardziej narażonym na na łamanie. Włosy po koloryzowaniu tradycyjną farbą do włosów będą ponadto bardziej przesuszone. Jeśli zależy ci na zdrowiu i pięknym wyglądzie pasm, sprawdź czy najbliższy salon piękności ma w ofercie nowoczesne produkty od L’Oreal. Farbowanie bez amoniaku oferowane przez firmę jest bezpieczniejsze zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy, warto więc przyjrzeć się bliżej ofercie L’Oreal Inoa.

Farba do włosów bez amoniaku – nowe oblicze koloryzacji

W trosce o bezpieczeństwo włosów, L’Oreal wprowadził do swoich salonów koloryzację bez amoniaku L’Oreal Inoa. Wyróżnia się ona przede wszystkim na innowacyjnym składem. Bazę tradycyjnych farb stanowi woda, a substancją odpowiedzialną za wprowadzenie koloru do włosa jest amoniak. Inne rozwiązanie proponuje L’Oreal. Nowoczesna koloryzacja Inoa to produkty, w których bazę stanowi olejek, a amoniak zastąpiono bezzapachową i nieszkodliwą dla włosów substancją. L’Oreal zastosowało w swoim produkcie do zmiany koloru włosów technologię ODS2, czyli Oil Delivery System. Oparto go na bazie olejku, który zwiększa efektywność zabiegu, zapewniając bardziej intensywny kolor niż w przypadku tradycyjnych farb oraz dostarcza włosom składników odżywczych. Dzięki temu podczas farbowania pasma są pielęgnowane, a po całym zabiegu pozostają odżywione i zdrowe. Inoa jest także bezpieczniejsza i przyjemniejsza dla skóry głowy, nie powoduje bowiem podrażnień. Warto jednak pamiętać, że zmiana koloru włosów z jej użyciem może być przeprowadzana jedynie w salonie pod okiem fryzjera.

W skład zestawu do farbowania Inoa wchodzą:

 • oleożel
 • aktywator odżywczy
 • żel koloryzujący, czyli farba nadająca odpowiednią barwę włosom
 • szampon inoa post, zamykający łuski włosa i zapobiegający wypłukiwaniu się koloru

Koloryzacja i pielęgnacja włosów farbowanych w jednym

Po każdej zmianie koloru czy dekoloryzacji z użyciem tradycyjnej farby na bazie amoniaku, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej kosmetyki oraz ochrony włosów farbowanych. Troska o włosy farbowane obejmować powinna przede wszystkim ich odżywienie, nawilżenie i odbudowę, co jest procesem długim szczególnie przy pasmach wielokrotnie farbowanych. Jednak dzięki propozycji od L’Oreal, bezpiecznej koloryzacji Inoa, możliwa jest zmiana koloru przy jednoczesnym odżywianiu kosmyków.  Nie jest więc konieczne wprowadzanie specjalnej pielęgnacji włosów farbowanych, poniewaz pasma nie ulegają zniszczeniu.

Zalety farbowania z L’Oreal Inoa:

 • brak amoniaku: dzięki temu włosy nie niszczą się podczas farbowania
 • zawartość olejków: pielęgnuje i odżywia włosy w trakcie zabiegu
 • intensywne kolory zapewniają pełne pokrycie włosów, także siwych
 • bogata gama kolorów ułatwi wybór idealnego odcienia
 • istnieje możliwość mieszania barw dla uzyskania niepowtarzalnego koloru
 • częste zmiany kolorów nie zrobią krzywdy kosmykom
 • możliwe jest także rozjaśnianie włosów do 3 tonów
 • farba wypłukuje się naturalnie, niepotrzebne jest więc zdejmowanie koloru przy odświeżeniu koloru włosów

Zobacz również: