Kilka dni w Paryżu. To jedno z najpiękniejszych miast na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć

Paryż to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, które koniecznie trzeba zobaczyć. To miejsce idealne na wypad z przyjaciółką czy drugą połówką – klimat wieży Eiffla, małe francuskie kawiarenki oraz wszechobecna elegancja i piękne otoczenie sprawiają, że można poczuć się jak w filmie.

Paryż to miasto mocno zurbanizowane, komunikacja miejska działa tu na najwyższym poziomie, najpopularniejsze jest oczywiście metro. Ogromnym plusem Paryża jest to, że wszystko jest świetnie opisane, a mnóstwo osób mówi po angielsku. Dlatego bardzo łatwo trafić w interesujące nas miejsce bez większych problemów.

Co warto zobaczyć?

Zabytków w Paryżu jest całe mnóstwo. W związku z tym ciężko wszystko zobaczyć w jeden czy dwa dni – warto zaplanować sobie nieco dłuższy pobyt, pełne 3 czy 4 dni powinny wystarczyć, jeśli planujemy intensywne zwiedzanie – nawet pieszo.

W Paryżu świetnie działa komunikacja miejska. Na przykład będąc w okolicach Luwru spokojnie dojdziemy do Katedry Notre Dame, kierując się dalej, z pomocą mapy znajdziemy dzielnicę Montrmartre, gdzie znajduje się plac Pigalle, Moulin Rouge, a chwilę drogi dalej Sacre-Coeur, które w dzień można zwiedzić, a wieczorami podziwiać piękną panoramę Paryża – łącznie z wieżą Eiffla.

W mieście roi się od muzeów, warto im poświęcić czas. Spacerując w okolicach samej wieży Eiffla znajdziemy mnóstwo atrakcji, między innymi Pola Marsowe. Paryż jest ogromnym miastem, dlatego warto zwrócić uwagę, w jakim miejscu rezerwujemy nocleg. Wprawdzie jest świetna komunikacja miejska, metro, które kursuje co kilka minut, ale hotel usytuowany na obrzeżach miasta będzie problematyczny, zwłaszcza jeśli chcemy wracać po godzinie 23.

Lotniska w Paryżu

Beauvais – to najbardziej oddalone od Paryża lotnisko, z którego możemy wydostać się za pomocą busów, taksówek lub prywatnych przewoźników. Bilet w jedną stronę kosztuje 17 euro. Jeśli wracamy na to samo lotnisko, najlepiej kupić też od razu powrotny. Do Paryża jedzie się około godzinę. Wysiada się na Porte Maillot, które jest położone właściwie w centrum. Od razu jest widoczne metro.

Lotnisko de Gaulle’a – to najbardziej słynne i największe lotnisko w Paryżu. Najlepiej i najtaniej wydostać się z niego koleją. Stacja kolejowa znajduje się na samym lotnisku, dlatego łatwo ją zlokalizować i wsiąść w odpowiedni pociąg. Podróż autobusem trwa od 30 do 90 minut, za to pociągiem prawie o połowę krócej.

Orly – stąd można dojechać zarówno tramwajem, pociągiem bądź autobusem. Z lotniska tego można dostać się do Porte de Choisy.

Lotniska w Paryżu są dobrze skomunikowane z centrum miasta, z każdego łatwo trafić do Paryża, różnią się właściwie tylko czasem podróży i ceną za przejazd. Dlatego warto wziąć pod uwagę, na jakim lotnisku lądujemy, ponieważ może się okazać, że w przypadku tanich połączeń lotniczych i dojazdu do centrum wychodzi nawet drożej niż za te droższe linie.

źródło: materiał partnera

Zobacz również: