Jaką muzyką poprawić sobie humor zimą?

Zimą najczęściej czas spędzamy w domu, gdzie możemy schronić się od mrozu i podziwiać śnieżne krajobrazy z ciepłego domu. Eksperci wskazują, że zimą jesteśmy bardziej narażeni na nastroje depresyjne, ponieważ dociera do nas mniejsza ilość słońca. Można jednak walczyć z gorszym nastrojem o tej porze roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Warunki pogodowe mają przemożny wpływ na to, jak się czujemy. Niestety, zimowa pogoda nie oddziałuje na nas zbyt dobrze i jako konsekwencja nasze samopoczucie jest wtedy gorsze. Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nawet 50-70 procent Polaków odczuwa te zmiany atmosferyczne.

Aby przeciwdziałać złemu samopoczuciu przede wszystkim trzeba wyzwolić w organizmie więcej endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. W tym celu można wykorzystać między innymi wysiłek fizyczny, taniec, doskonałe jest sprawianie sobie drobnych przyjemności, spotkania z rodziną i znajomymi, a także muzyka. Jakiej muzyki najlepiej słuchać zimą, czy czuć się lepiej?

Przede wszystkim postaw na swoją ulubioną muzykę, która sprawia ci największą przyjemność. Pamiętaj jednak o tym, że najbardziej energetyzująca jest ta muzyka, która ma wyrazisty rytm oraz tempo, które powoduje, że nasz autonomiczny układ nerwowy zaczyna pracować intensywniej. Wesoła muzyka sprzyja wtedy zwiększeniu częstotliwości uderzeń serca, co przyczynia się do większego pobudzenia. W rezultacie dochodzi do pobudzenia mózgu i zwiększenia wydzielania hormonów, które sprawiają, że czujemy się lepiej.

Jeżeli szukasz doskonałej muzyki na zimę, znajdziesz ją między innymi w radiu internetowym Tuba.fm, które gra przez całą dobę. Tylko tutaj czeka na ciebie tak wiele stacji radiowych, które poświęcone są muzyce różnych gatunków oraz z rozmaitych lat, dlatego każdy może wybrać dla siebie coś ciekawego. Co więcej, korzystanie z radia Tuba.fm jest całkowicie darmowe, a także każdy, kto założy tu swoje konto, może przygotować swoje własne radio z ulubioną muzyką. Jedyne, co jest potrzebne, to dostęp do internetu

Zobacz również: