Jak dobrać buty do wzrostu? Styliska radzi, kiedy wybrać koturny, kiedy obcas-słupek, a kiedy baleriny

– Odchodzi się od szpilek, na rzecz mocniejszych obcasów – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Ewelina Rydzyńska, stylistka, która postanowiła doradzić kobietom jakie buty założyć

– Jeśli panie mają nieco mocniejsze łydki i uda powinny nosić bytu, które mają obcas typu słupek, ewentualnie buty na koturnie, które automatycznie wyciągną i wysmuklą nogi – powiedziała stylistka. Dodała, że połączenie cienkiej szpilki i masywnej nogi bardzo źle wygląda. Z kolei dla aktywnych kobiet, które poruszają się po mieście, stylistka zaproponowała mokasyny. Przypomniała także, że osoby o masywniejszych łydkach powinny zestawiać ją ze spodniami.

Według stylistki szczupłe i bardzo zgrabne nogi będą wyglądały dobrze w każdym modelu butów np. w oksfordach. Co z balerinami? Dla niewysokich kobiet – doskonałe są te z głębokim wycięciem.

Z kolei klapki na obcasach typu słupek, które będą królowały w tym sezonie, w modelu z klamrą są idealne dla kobiet, które nie mają wcięcia przy kostce. Powracają także buty kaczuszki, na niewysokim obcasie, niegdyś kicz, dziś hit. Doskonale będą się w nich prezentować wysokie kobiety.
Zobacz również: