Gdy zaczniesz w siebie wierzyć…

Gdy zaczynasz w siebie wierzyć tworzysz efekt domino pozytywnych rezultatów. Dotyczy to różnych aspektów życia – zarówno takich rzeczy jak utrata kilku zbędnych kilogramów, rozpoczęcie własnego biznesu czy po prostu bycie szczęśliwym człowiekiem.
Oto 8 rzeczy, które przytrafią Ci się gdy zaczniesz w siebie wierzyć:

1. Staniesz się mniej krytyczna
Ludzie, którzy spędzają dużo czasu na ocenianiu i krytykowaniu innych najczęściej nie pracują nad sobą tyle, ile powinni. Jeżeli skupisz swoją energię na własnym życiu i dokonywaniu wyborów jego dotyczących, przestaniesz poświęcać całą uwagę innym.

2. Zrobisz więcej
Uwierzenie w siebie wymaga trochę poświęcenia, lecz jest bardzo wyzwalające, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Cytując Henry’ego Forda: jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

3. Inspirujesz innych by w Ciebie uwierzyli
Autentycznie pewni siebie ludzie są inspirujący. Jeżeli naprawdę w siebie wierzysz możesz wpływać na innych. Ci natomiast, w takim układzie, mogą chcieć pomóc Tobie. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza jeżeli chcesz prowadzić własny biznes.

4. Będziesz lepiej znosić krytykę
Nikt nie lubi negatywnych opinii, jednak będąc pewnym siebie możesz spojrzeć na to obiektywnie, wysnuć wnioski i wykorzystać je by działać jeszcze lepiej. Dodatkowo, nie dasz się zranić tak łatwo jeżeli widzisz słuszność w tym co i jak robisz.

5. Staniesz się bardziej wytrwała
Każdy miewa gorsze dni. Jednak gdy wierzysz w siebie łatwiej Ci będzie stanąć z powrotem na nogi, będziesz mieć zaufanie do swoich umiejętności znalezienia wyjścia nawet z bardzo złej sytuacji.

6. Cuda mogą Ci się przytrafić
Wierząc w siebie wytwarzasz pozytywną energię. Gdy zaczniesz oczekiwać najlepszego zauważysz, że dzieją się rzeczy związane z Twoimi pragnieniami i obranymi celami. Jeżeli zaangażujesz się w to co robisz i zaczniesz w siebie wierzyć będziesz osiągać rezultaty.

7. Będziesz bardziej zdyscyplinowana 
Wierząc w siebie wprowadzisz do swojego życia dobre nawyki. Nie będziesz już obwiniać innych czy czekać na siły wyższe, które sprawią, że wszystko zrobi się samo. Obierzesz strategię i zaczniesz polegać na swoich umiejętnościach. Jednak uważaj, żeby nie wymagać od siebie zbyt wiele!

8. Twój potencjał wzrośnie
Gdy zaczniesz wierzyć w siebie zaczniesz osiągać rzeczy, które wcześniej mogły wydawać Ci się niemożliwe. Teraz jednak odkrywasz, że masz nieograniczone pole manewrów oraz tak naprawdę niewiele rzeczy jest w stanie Cię powstrzymać. Zaczniesz dostrzegać wyjścia z sytuacji pozornie beznadziejnych, będziesz wyciągać wnioski z sytuacji, które wcześniej by Cię jedynie zdołowały. Znajdziesz w sobie siłę by stawić czoło światu nawet jeżeli nie wszystko układa się po Twojej myśli.

Zobacz również: