Domowe sposoby na nieskazitelną cerę!

Niemalże codziennie nakładamy co najmniej kilka kosmetyków na naszą skórę, a zwłaszcza na twarz. Często mimo wszelkich starań pojawiają nam się wypryski i nachodzą nas myśli, że może jednak cała ówczesna pielęgnacja nie jest tak skuteczna jak powinna… Dostępne na rynku kosmetyki do walki ze wszelkimi zanieczyszczeniami i innymi problemami skórnymi bardzo często nas zawodzą. Sprawdź co musisz zrobić by budzić się co rano z piękną cerą wolną od zaczerwienień, wyprysków i innych zanieczyszczeń!

mel-valor-afegit

1. Miód i jogurt
By pozbyć się zaczerwienień i podrażnień zastosuj maseczkę z łyżki miodu i łyżki jogurtu. Nakładaj ją warstwami, po upewnieniu się, że poprzednia warstwa już wyschła. Maseczkę zostaw na noc i zmyj rano.

2. Papaja
Nakładaj na twarz pastę z miąższu, poczekaj do wyschnięcia. Zostaw przez noc i zmyj rano. Enzymy znajdujące się w papai zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych na skórze.

3. Białka jaj
Maseczka z białek jaj jest niezwykle skuteczną metodą na pozbycie się wyprysków. Nałóż minimum 4 warstwy białek (każdą kolejną warstwę nakładaj po wyschnięciu poprzedniej). Razem z maseczką ściągniesz ze skóry martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia.

o-lemon-benefits-facebook

4. Sok z cytryny
Musisz jedynie rozprowadzić na skórze sok i zostawić na dłuższy czas. To kolejny sposób na pozbycie się wyprysków.

vinegar-and-apples

5. Ocet jabłkowy
Zabija bakterie i przywraca odpowiednie pH skóry. Wymieszaj ocet z wodą (1/4 octu i 3/4 wody), nałóż wacikiem na skórę i zostaw na noc.

6. Skórki pomarańczy
Zamiast wyrzucać możesz je jeszcze do czegoś użyć! Masuj problematyczne partie skóry skórkami pomarańczy lub nakładaj w ten sam sposób sam sok. To efektywna metoda usuwania wszelkich zanieczyszczeń.

7. Soda oczyszczona
Wymieszaj sodę z ciepłą wodą. Zostaw na godzinę i zmyj. Jest to świetna metoda na oczyszczanie skóry normalnej, tłustej i trądzikowej.

8. Truskawki i miód
Kwas znajdujący się w truskawkach pomaga otworzyć zatkane pory i usunąć bakterie. Pastę ze zgniecionych truskawek i miodu nakładaj na twarz umytą ciepłą wodą. Zostaw na minimum 30 minut. Kiedy wyschnie zmyj ją wodą.

Zobacz również: