Chcesz pławić się w kosmetykach? Zrób 5 kroków i zostań testerką produktów

15-kosmetyki-zaslona-prysznicowaLubisz nowinki kosmetyczne, także te z najwyższej półki, ale kupowanie wszystkiego zrujnowałoby twój portfel? Jest na to sposób – zostań testerką produktów. Podpowiadamy jak to zrobić.

Testerki produktów są dziś niezwykle poszukiwanymi przez koncerny kosmetyczne osobami. Dlaczego? Opinie testerek, którymi dzielą się z podczas zwykłych rozmów z koleżankami, ale i te publikowane, chociażby na tablicy Facebooka, mają wielkie znaczenie. Dobra opinia znaczy więcej niż niejedna reklama. Właśnie z tego powodu firmy chętnie dzielą się swoimi produktami z najlepszymi testerkami. Jak taką właśnie się stać?

Krok 1 – Zaloguj się na strony, które są biletem wstępu do testowania

Na początku zaloguj się na wszelkie strony, za których pośrednictwem możesz wejść do testerskiego świata. Do takich stron należą niewątpliwie:

pixabay.com

pixabay.com

www.trnd.com/pl/;
www.everydayme.pl

www.ambasadorkalpm.pl,
www.rekomenduj.to,
www.bastarget.pl,
www.nivea.pl
www.testmetoo.com,
www.talmarketing.pl

Krok 2 – Cierpliwie wypełniaj ankiety

To najtrudniejszy czas i wiele dziewczyn odpuszcza po pierwszych tygodniach, a czasem miesiącach oczekiwania. Musisz wypełniać ankieta za ankietą i czekać, aż zapunktujesz. Możesz mieć kryzys, że wypełniłaś już 100 ankiet i nic, ale nie poddawaj się.  Pewnego dnia w końcu zapuka listonosz z pierwszymi próbkami, a potem z pełnowartościową paczką produktów do testowania.

Ankiety są krótkie, ich wypełnienie zajmuje kilka minut, dlatego warto je poświęcić. Jako początkująca testerka produktów musisz być cierpliwa i konsekwentna. Jak mówią dziewczyny, które regularnie już testują produkty, czasem próbki potrafią przyjąć po miesiącu, a z innej strony po roku, dlatego ważne jest, aby działać na kilku frontach.

Krok 3 – Kiedy przyjdą pierwsze kosmetyki

Po tym, jak przetestujesz kosmetyk wywiąż się z zadania. Firma najpewniej poprosi cię o wypełnienie krótkiej ankiety na temat produktu. Zrób to jak najdokładniej. W tym czasie zrób też coś więcej. Czyli?

Public Domain Pictures

Public Domain Pictures

Krok 4 – Zacznij istnieć w mediach społecznościowych

W momencie, w którym zabawa w testowanie zacznie cię wciągać, nie zwlekaj i załóż bloga albo fanpage na Facebooku. Ty będziesz miała satysfakcję widząc, że są dziewczyny, dla których twoja opinia ma znaczenie, a marki zaczną się tobą coraz bardziej interesować. Im więcej aktywnych użytkowniczek będziesz miała, tym większa szansa na nowe produkty do testowania.

Krok 5 – Sama wyślij propozycję współpracy

Mając fanpage na Facebooku, pierwsze wpisy, komentarze i grono fanów przygotuj maila z propozycją współpracy i sama wyślij do firm, które szukają ambasadorów i testerów. Na rynku istnieje mnóstwo firm kosmetycznych. Warto się do nich odezwać. Do dzieła!
Zobacz również: