Bilet lotniczy w cenie perfum czy dobrej kolacji? Marzec to miesiąc cenowych szaleństw!

Tegoroczny dzień Kobiet wypada w środę, a dwa dni później Dzień Mężczyzn. To idealny pretekst na krótki urlop. Jeśli dodamy do tego dwa dni weekendu, możemy mieć 5 dni odpoczynku. Jak w cenie bukietu kwiatów, kolacji czy flakonu ulubionych perfum znaleźć bilety lotnicze? Oto podpowiedzi od Skyscanner

Startuje sezon na loty z regionalnych lotnisk

Marzec to nie tylko Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn, czy Pierwszy Dzień Wiosny – to miesiąc uczta dla łowców tanich biletów lotniczych. To właśnie w ostatnim tygodniu marca międzynarodowi przewoźnicy planują uruchomić kilka nowych, niestandardowych tras z regionalnych lotnisk. Od 26 marca z Katowic będzie można polecieć do Lizbony, od 27 marca na Maltę bądź do Reykjaviku, natomiast od 31 marca z Krakowa będzie można lecieć bezpośrednio do Tel Awiwu.

Warto pamiętać, że im szybciej zarezerwujemy bilet tym mniej za niego zapłacimy. Dla tych, których interesują kierunki takie, jak Barcelona, Mediolan, Lizbona, Nowy Jork, Paryż czy Amsterdam, Skyscanner przygotował specjalne narzędzie „Kiedy taniej”, które precyzyjnie wskaże kiedy dokonać biletu lotniczego, by zapłacić za niego jak najmniej. Więcej informacji dostępnych tutaj.

Bilet lotniczy w cenie dobrej kolacji

Średnia cena za dobrą kolację z winem dla dwóch osób waha się w granicach 300-350 zł. Ale jak się okazuje, można w tej cenie także znaleźć bilet lotniczy do europejskich miast.  Według danych wyszukiwarki Skyscanner, europejskie kierunki, które cieszą się największym uznaniem wśród Polaków to między innymi Hiszpania czy Włochy. Średnie ceny biletów lotniczych do Barcelony bądź Rzymu w dwie strony to ok. 300 zł. Marzec to również idealny miesiąc dla wszystkich tych, którym marzy się słoneczna Portugalia. To tutaj spotkamy się z najłagodniejszym klimatem w Europie i średnią temperaturą w marcu, która oscyluje w granicach kilkunastu stopni Celsjusza i sporej dawki słońca. Kiedy taniej pokazuje, że marzec to właśnie doskonały miesiąc na podróż do tych miast – ceny biletów z Warszawy są wtedy tańsze niemal o 15  proc. od średniej!

Marzec jest też najlepszym miesiące podróży do Londynu bądź Paryża. Z Wrocławia do Londynu można zabukować bilet o 16 proc. tańszy od średniej ceny, do Paryża zaś – aż o 24 proc.

Infografika

Zobacz również: