Audrey Hepburn, ikona stylu, którą mimo upływu lat naśladują miliony dziewczyn. Ty też? Łączy cię z nią więcej niż myślisz

Ikona, gwiazda dużego ekranu, laureatka Oskara, bywalczyni Białego Domu – te wszystkie określenia idealnie pasują do Audrey Hepburn. Dziewczyny na całym świecie zachwycają się nią do dziś, oprawiając jej wizerunek w ramki i to dosłownie. Czarno-białe portrety Audrey świetnie się sprzedają w internecie. Tymczasem jest jeszcze druga, mniej znana twarz Audrey, z którą może bardzo wiele cię łączyć.

  1. Trudne dzieciństwo

Audrey urodziła się w 1929 roku, z pochodzenia była Brytyjko-Holenderką. Jej dzieciństwo było trudne. Rodzice mieli pieniądze, ale w domu nie brakowało awantur. Jedna z nich, połączona z wykryciem romansu ojca Audrey, zakończyła się rozwodem. Audrey jak zwykła dziewczyna pragnęła ciepłego domu.

  1. Walka z plotkami

Która z kobiet nie musi się z nimi zmierzyć?Audrey_Hepburn_and_Gregory_Peck_on_Vespa_in_Roman_Holiday_trailer
Ich podłoże w każdym przypadku jest inne. Audrey zarzucano anoreksję. W jednym z wywiadów syn aktorki Luca Dotti, który w ubiegłym roku wydał biografię matki „Audrey w domu” powiedział, że mama generalnie prowadziła bardzo zdrowy tryb życia. Piła dużo wody, posiadała własny ogródek, więc mieliśmy dużo świeżych owoców i warzyw. Ale w tym wszystkim chodzi o równowagę – ona nigdy nie miała określonej diety, paliła papierosy, czasem też piła alkohol i uwielbiała czekoladę, ale jednocześnie była umiarkowaną osobą. Nie lubiła nadmiaru i nie potrzebowała nadmiaru – mówił w jednym z wywiadów dla PAP.

 

screen z filmu „Rzymskie wakacje”

  1. Serce nie sługa, znasz to?

Nie chciała popełniać błędów rodziców, ale nie udało się. Aktorka była raz zaręczona, dwa razy zamężna, a ostatnie 12 lat życia pozostawała w nieformalnych związku. Ślub z jej miłością od pierwszego wejrzenia nie doszedł do skutku, gdyż James Hanson, nie mógł mieć dzieci. W 1954 roku Audrey wyszła za mąż za aktora i reżysera Mela Ferrera, faceta po przejściach (był starszy o 12 lat, dwie byłe żony i czwórkę dzieci i dwie żony). Audrey dwa razy poroniła, ale małżeństwo trwa 14 lat. Po rozwodzie w rejsie po Morzu Śródziemnym poznała włoskiego psychiatrę. Andrea Dotti i Audrey pobierają się w 1969, a rok później rodzi się ich syn, Luca. Para rozwiodła się w 1980 roku, gdyż mąż nie potrafił dochować wierności Audrey. Ostatnich 12 lat życia Hepburn spędziła z aktorem, Robertem Woldersem.

  1. Bezzasadne kompleksy

z19711130Q,Audrey-HepburnGwiazda, jak każda dziewczyna, czuła że ma mankamenty. Dziwiła się, że ktokolwiek może uznać ją za piękną. Podobno podczas kręcenia „Rzymskich wakacji” Edith Head, która yła głównym projektantem kostiumów, zrobiła notatki na temat Audrey (według nie Audrey to tu miała za mało, a gdzie indziej za dużo). Krytyka utwierdziła Audrey, w przekonaniu, że daleko jej do ideału. Cierpiała na gigantyczny brak pewności siebie.

fot. Wikipedia

 

  1. Od świtu na nogach

O której wstajesz? Audrey, gdy miała pracę do wykonania potrafiła zerwać się nawet o 5 rano. Ta drobna osoba nie wiodła życia rozkapryszonej gwiazdy.

  1. Stanie w garnkach

Gwiazda po pracy stała w kuchni jak wszystkie dziewczyny (nie tylko w swojej epoce, nieprawdaż?), które tak zachwycały się nią w kinie.

z19711155Q,Ksiazka--Audrey-w-domu--Wspomnienia-o-mojej-mamie-

fot: „Audrey w domu”, Luca Dotti

Zobacz również: