5 trików, które pozwolą ci zrobić udane zakupy na wyprzedażach

Trwają wyprzedaże! 30-50 proc. rabat to już standard, a połowie lipca obniżki będą jeszcze wyższe. Zwlekając, trzeba liczyć się jednak z tym, że na wieszakach będzie mniej ubrań do wyboru. O czym należy pamiętać wybierając się na zakupy?

  1. Warto wyrobić kartę

W czasie wyprzedaży posiadacze kart klienta mogą zwykle liczyć na dodatkowe bonusy. Przekonałam się o tym nie dalej, jak kilka dni temu w jednej z obuwniczych sieciówek. Buty przecenione o 30 proc., dla klientów z kartami było już o 50 proc. tańsze.

  1. Zakupy o poranku

Centra handlowe są najmniej oblężone do południa. Kto ma możliwość powinien skorzystać i wybrać się na zakupy tuż po otwarciu sklepów. Największe oblężenie galerie przeżywają po 17, czyli w czasie kiedy większość z nas kończy pracę. Popołudniowe zakupy oznaczają stanie w gigantycznych kolejkach zarówno do przymierzalni i do kasy.

  1. Niekoniecznie w przymierzalni

Nie zachęcamy do rozbierania się na środku sklepu, jednak są rzeczy które można przymierzyć np. przed lustrem tuż przy wejściach do przymierzalni. Jeśli w oko wpadnie nam luźna koszulka, kurtka czy kamizelka warto przemyśleć, czy stać w kolejce do przymierzalni.

  1. Sklepy z polecenia

Przed wyjściem na zakupy warto zapytać znajomych na FB, w jakich sklepach są najbardziej atrakcyjne przeceny. Żadna reklama nie zastąpi dobrze poinformowanej znajomej, która lubi modę.

  1. Ograniczone zaufanie

Warto uważniej kupować na wyprzedażach. Zdarza się, że sklepy przyznają klientom rabaty, ale ten obowiązuje tylko wówczas, gdy kupimy trzy t-shirty, a nie tak jak planowaliśmy jeden. Bywa, że z promocji mogą skorzystać tylko osoby, które kupią jeszcze inny wskazany produkt. Licząc na udane zakupy zawsze warto wziąć głęboki oddech i przemyśleć, „czy ta wyprzedaż mi się opłaca?” Jest w czym wybierać.

Zobacz również: